Hiperbaria tlenowa dla sportowców i osób aktywnych fizycznie

Dlaczego HBOT?

Najczęściej kojarzona z medycyną ratunkową (np. choroba głębokościowa, zatrucie tlenkiem węgla) hiperbaria tlenowa to także sprawdzona przez naukowców metoda rehabilitacji, regeneracji i odnowy biologicznej. Stosowana przez wielu profesjonalnych sportowców takich jak Michael Phelps czy Christiano Ronaldo, pozwala na poprawę ogólnej wydolności organizmu, szybką naprawę mikrourazów w mięśniach, ścięgnach, więzadłach i pozostałych tkankach, szybkie gojenie się ran, zatrzymanie procesów zapalnych w organizmie, zmniejszenie się obrzęku tkanek oraz szybsze usuwanie kwasu mlekowego, przyspieszenie namnażania się nowych komórek a nawet, co wykazały ostatnie badania, zwiększenie obecności we krwi komórek macierzystych.

Skąd takie możliwości hiperbarii tlenowej?

Działanie HBOT opiera się na wdychaniu skoncentrowanego tlenu (100%) poprzez maseczkę podczas pobytu w komorze hiperbarycznej, w której panuje ciśnienie wyższe, niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki zwiększeniu ciśnienia w komorze hiperbarycznej następuje, zgodnie z regułą Henry’ego, wzrost rozpuszczalności gazu, w tym przypadku tlenu, w cieczy, w tym przypadku w osoczu krwi. Jednocześnie podwyższone ciśnienie umożliwia znacznie lepszą absorpcję tlenu do wszystkich komórek ciała. Dla najlepszego efektu zabiegi należy przeprowadzać codziennie przez określony czas. Efekty działania hiperbarii tlenowej HBOT są korzystne zarówno w okresie treningów, zawodów jak i okresie regeneracji po zawodach.

Z jakiego sprzętu możesz skorzystać w FONICARE?

Terapia w FONICARE przebiega w bardzo komfortowych warunkach. Ośrodek dysponuje komorą o twardej, aluminiowej konstrukcji z dużym, przeszkolonym włazem, wentylacją i klimatyzacją wnętrza urządzenia oraz interkomem, który umożliwia wygodną komunikację między pacjentem a operatorem.